O MNĚ

Narodil jsem se.

Stalo se to 3. 11. 1968. Tato událost byla vzata s povděkem na vědomí mými rodiči, kteří si tím alespoň částečně zlepšili náladu zkaženou invazí spřátelených armád. Máma s tátou mi dali originální jméno Jan.

O tři roky později se narodil můj bratr. Jelikož tou dobou tu sověti stále byli, i on byl rodinou přijat s neodpovídajícím nadšením.

Postupně jsem procházel vzdělávacím procesem, který byl i přes můj tuhý odpor ukončen v roce 1992 na Mendelově zemědělské a lesnické univerzitě. Absolvování zootechnického oboru mě dobře připravilo do života, za což jsem rodičům velmi vděčný.

Následovala rychlá kariéra v bankovním sektoru, soukromé firmě a tak podobně. Poté jsem se rozhodl, že nastal čas vrátit světu všechna příkoří, která jsem utrpěl od mateřské školy, a stal jsem se místostarostou v Židlochovicích. V krajských volbách v roce 2000 jsem kandidoval za 4K a čtyři roky pak zasahoval do financí kraje z pozice předsedy finančního výboru.

Volný čas jsem využíval k nevázané zábavě v podobě tvorby Regionální inovační strategie. Tento čtivý materiál se pak stal základem úspěchu Jihomoravského kraje v oblasti výzkumu a vývoje. Následně jsem krátce působil coby starosta našeho města a poté vystřídal řadu funkcí, abych se nakonec vrátil zpátky na radnici s uvědoměním, že to tu mám prostě ze všeho nejradši.

Na podzim roku 2016 jsem se vydal do krajských voleb, abych mohl pracovat v zastupitelstvu a třeba uskutečnit pár idejí a vizí, které kraji a lidem v něm pomohou ke spokojenějšímu žití. Povedlo se a od konce roku mám svoji náměstkovskou židli v rohové kanceláři 2. patra a k ní krásnou agendu regionálního rozvoje v oblasti školství, vědy, výzkumu, inovací a smart regionu.

PS: K tomu všemu jsem se stihl v roce 1992 oženit a do roku 1998 si pořídit dvě dcery, o kterých hrdě předpokládám, že jsem jejich otec. No nemám já to štěstí!?

"Naším programem

je selský rozum

a řešení problémů."

KONTAKT

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha

Jan Vitula | Jan.Vitula@top09.cz
Kancelář TOP 09 Jihomoravský kraj
Františkánská 502/6, 602 00  Brno

Náměstek hejtmana
Jihomoravský kraj | vitula.jan@kr-jihomoravsky.cz
Žerotínovo náměstí 449/3, 601 82  Brno