PROGRAM

 

V krajských volbách 2016 kandiduji na hejtmana Jihomoravského kraje. Stojím v čele koaliční kandidátky TOP 09 s podporou starostů a Žít Brno. Proč jsme se s brněnským hnutím Žít Brno dali dohromady?

Tuhle otázku jsem slyšel mnohokrát. Odpověď ve skutečnosti není vůbec složitá. Už před několika lety jsme se při diskusi o poloze brněnského nádraží dostali k jedné podstatné otázce. Je natolik důležité, kde přesně nádraží bude? Nebo je daleko důležitější, jak průhledně a bez kyselých příchutí se o tom rozhodne? Nebudeme si zastírat, že kolem odsunuté polohy byla celá řada podivností. Zvláštní nakládání s pozemky ze strany města, podezření na účelové zadávání studií, atd. A tehdy jsme při diskusi s Matějem Hollanem poprvé došli k závěru, že náš pohled je neuvěřitelně podobný, ač vycházíme každý z naprosto jiných pozic. TOP 09 jako konzervativní strana a Žít Brno jako aktivistická skupina. Zdánlivé protipóly tradičního politického pohledu se naprosto shodly v tom, že nejdůležitější je důvěra občanů v objektivní, spravedlivý a demokratický proces rozhodování.

Přesuneme se o několik let dále. Podzim 2015. V Evropě vrcholí uprchlická krize. Zeman s Konvičkou organizují domobranu a zpívají hymnu. Fiala (představitel liberální strany!) pochoduje v černém kabátu kolem ostnatého plotu. Zemanův věrný služebník Hašek staví tábory pro fiktivní uprchlíky. Do jednoho šiku se tak staví síly zdánlivě liberální a síly nepokrytě proruské, o jejichž oddanosti demokracii lze s úspěchem pochybovat. Politický nonsens? Ne. Jen nová hranice ve společnosti. Hranice mezi těmi, kteří věří v demokracii, právo a slušnost, a těmi, kteří preferují rychlý politický zisk a jsou jim jedno dlouhodobé následky jejich konání. V ten okamžik se TOP 09 a Žít Brno znovu setkává na společných hodnotách, které překonávají všechny politické poučky. Touha po otevřeném světě, kde se lidé nebojí jeden druhého. Odhodlání dělat slušnou politiku. Masarykovské „Nebát se a nekrást“.

A proto tady stojíme spolu.

Nepředkládáme klasický program s prázdnými frázemi typu „podpoříme, zařídíme,…“. Přicházíme s konkrétními realizovatelnými projekty. Chceme jižní Moravu dostat o úroveň výš. Chceme kraj, který nezaspal dobu a perfektně zapadá do moderní Evropy 21. století. Chtějme víc. Přichází Kraj 2.0. 

"Naším programem

je selský rozum

a řešení problémů."

KONTAKT

POSLAT DOTAZ

Opište Captcha

Jan Vitula | Jan.Vitula@top09.cz
Kancelář TOP 09 Jihomoravský kraj
Františkánská 502/6, 602 00  Brno

Náměstek hejtmana
Jihomoravský kraj | vitula.jan@kr-jihomoravsky.cz
Žerotínovo náměstí 449/3, 601 82  Brno